Netflix’in Türk Dizisi Atiye Görücüye Çıktı

Netflixin Türk Dizisi Atiye
Netflix'in Türk Dizisi Atiye Görücüye Çıktı

Netflix‘in Türk dizisi Atiye yakında başlıyor. Orijinal ismi The Gift (Hediye) olan dizinin fragmanı yayınlandı. İşte o fragman:

Netflix’in Türk dizisi Atiye

PEKİ ATİYE’NİN KONUSU NE?

Atiye’nin çekimleri başta İstanbul, Göbeklitepe, Güneydoğu Anadolu ve çevre illerde yapıldı. Gizem, dram türünde 8 bölümden oluşacak olan dizi 27 Aralık Cuma günü Netflix’te yayınlanacak.

Netflix’in Türk Dizisi Atiye de ilk Türk dizisi Muhafız gibi mistik bir konuya sahip. Göbeklitepe’de yapılan bir kazı sonucu ressam Atiye’nin geçmişine ait gizemli bir yolculuğa çıkmasını anlatan dizi, Şengül Boybaş’ın “Dünyanın Uyanışı” adlı romanından uyarlandı. Dizi, roman kahramanı Atiye’nin yaşamı üzerine şekilleniyor. Romanda Atiye, geçimini ressamlıkla karşılayan sıradan bir yaşama sahiptir. Atiye’nın hayatı gördüğü bir rüyayla değişir ve kendini UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Göbeklitepe’nin 11 bin yıllık gizemli dünyasıyla geçmişi arasındaki bağlantıları ararken bulur.

ATİYE KARAKTERİNE BEREN SAAT HAYAT VERİYOR

Romanın dizi uyarlaması Atiye’de Atiye karakterine Beren Saat hayat veriyor. Beren Saat, başroleri Mehmet Günsür, Metin Akdülger ile paylaşırken onlara Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi başarılı oyuncular eşlik ediyor.

İLK NETFLİX DİZİSİ HAKAN: MUHAFIZ DA MİSTİK BİR KONUYA SAHİPTİ

Başrollerini Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü’nun paylaştığı ilk Netflix dizisi Hakan: Muhafız da Atiye dizisi gibi bir romandan esinlenildi. Yazar N. İpek Gökdel’e ait roman “Kara Kalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi” adını taşıyordu. Hakan: Muhafız da Atiye dizisi gibi mistik bir konuya sahip. Günümüz İstanbul’unda sıradan bir hayat yaşayan Hakan Demir, İstanbul’u tarihten gelen gizemli ölümsüzlere karşı korumak için seçilmiş kişidir. Hakan İstanbul’u koruyan son muhafızdır ve bu görevi kabullenmesi pek kolay değildir. Ancak şehri ölümsüzlerden korumak zorundadır.

NETFLİX TÜRKİYE PAZARINDAN ÇEKİLMEK İSTEMİYOR

Sansür uygulanacağı yönündeki söylentiler nedeniyle Türkiye pazarından çekiliyor mu tartışmaları sürerken Netflix, 2. Türk dizisi Atiye’yi 27 Aralık’ta yayına sürmeye hazırlanıyor. Dünyada 150 milyondan fazla aboneye sahip platform Türkiye’de 170 bin aboneyi geçti. Netflix, Atiye dizisi ve gelmesi muhtemel başka dizilerle Türkiye pazarında artarak devam etmeyi planlıyor olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı buraya yazınız