Mucize Doktor nerede çekiliyor? Berhayat hastanesi nerede?

Başrollerinde Taner Ölmez, Onur Tuna, Sinem Ünsal ve Reha Özcan’ın oynadığı Mucize Doktor dizisi kısa sürede izleyicilerden tam not aldı. MF yapım tarafından hazırlanan ve Perşembe akşamları FOX TV ekranlarında yayınlanan Mucize Doktor, hikayesiyle olduğu kadar çekildiği yer ile de ilgi dikkat çekiyor. Peki Mucize Doktor nerede çekiliyor? Mucize Doktor dizisinin çekildiği semt neresi? Berhayat Hastanesi nerede?

Mucize Doktor nerede çekiliyor? Berhayat Hastanesi neresi?

Mucize Doktor dizisi, yayına girdiği ilk günden beri seyircinin ilgisini çekmeyi başardı. Adından da anlaşılacağı gibi Mucize Doktor bir hastane dizisi. Dizideki olayların büyük bölümü bir hastanede yaşanıyor. Hastanenin dizideki adı ise Berhayat. Ancak Berhayat Hastanesi diye bir hastane bulunmuyor. Bu da izleyicilerin; “Mucize Doktor nerede çekiliyor? Berhayat Hastanesi neresi?” soruları sormasına neden oluyor.

İlk olarak “Mucize Doktor nerede çekiliyor?” sorusuna cevap verelim.

Fox TV’nin sevilen dizisi Mucize Doktor’un ilk bölümleri Bilecik’te çekildi. Bilecik’in tercih edilmesinin nedeni hem İstanbul’a yakın olması, hem doğası, hem de kasabaları.

Dizinin ilk bölümlerine konu olan çekimler, Bilecik’in Küplü, Başköy, Dereköy, Gülümbe köyleri, Bilecik tren istasyonu ve Vezirhan beldesinde gerçekleştirildi.

Dizinin hastane ağırlık bölümlerinin çekimi ise İstanbul Pendik’te gerçekleştiriliyor. Dizide Berhayat Hastanesi olarak görünen yer aslında VM Medical Park Pendik Hastanesi.

Pendik’te E5 karayolu üzerindeki hastanede her hafta 3 gün boyunca dizi çekimleri yapılıyor.

Mucize Doktor’un konusu ve oyuncuları

Mucize Doktor dizisi, yetimhanede büyüyen savant sendromlu Ali’nin hastanedeki yaşamını anlatıyor.

Savant sendromlu hastalar birçok konuda normalin altında kalırken, bazı konularda olağanüstü üstün yeteneklere sahip olabiliyorlar. Ali de böyle biri.

Ali, asistan cerrah olarak işe başladığı hastanede savant sendromunun verdiği üstün yetenek sayesinde hızla ilerler ve birçok doktordan çok daha başarılı olur.

Mucize Doktor nerede çekiliyor? Berhayat hastanesi nerede?

Mucize Doktor çalıntı mı?

FOX TV’de yayınlanan Mucize Doktor dizisi, çalıntı değil, alıntı. Yani başka bir dizinin Türkçe uyarlaması. Bu dizi de 2013’te Kore televizyonlarında yayınlanmayan başlayan “Good Doctor”.

Korelilerin yoğun ilgisini gören dizinin, 2017 yılında ABD, 2018 yılında ise, Japon televizyonları için uyarlaması çekildi.

Zaten uzun süredir Türk ekranlarında yer alan diziler, genelde bir film veya dizinin uyarlaması şeklinde yapılıyor.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı buraya yazınız