Makyaj modelleri 2020 yılı trendleri

Makyaj modelleri 2020 yılında değişikliklere uğradı. Özellikle gözler ve dudaklar bu değişim öncü noktaları oldu. Maskara, göz kalemi ve rujların hem renkleri hem de kullanım şekillerinde çok büyük değişimler yaşandı. 2020 biraz da aykırı makyajların trend olduğu bir yıl olacağı şimdiden belli oldu. 2018 kaşların, 2019 ise kirpiklerin yılıydı. 2020 için ise böyle bir şey söylemek çok zor olacak. Ama bildiğimiz bir şey varsa o da 2020 makyaj trendleri tüm bildiklerinizi neredeyse unutturacak. Biz de 6 Şapka Güzellik servisi olarak 2020 yılı makyaj trendlerini sizin için araştırdık. İşte önümüzdeki yıla damgasını vuracak 33 farklı kullanımla makyaj modelleri 2020!

1Makyajsız makyaj

Son yıllarda belkide sık sık ünlüler için “Makyajsız sokağa çıktı” veya “İşte makyajsız hali” haberlerini duymuşsunuzdur. 2020 yılında belki de bunu çok daha fazla duyacaksınız.

Çünkü 2020 yılında makyajsız makyaj modelleri trend olacak. Kadınlar dudaklara sürülmüş bir balsam ve hafif bir maskara ile sokağa çıkacak. Kim bilir, belki de saatlerce kadınların makyajını beklemekten sıkılan erkekler de bu makyaj türünü sever.

2Bronz ten

Makyajsız makyaj trendinin biraz daha esnetilmiş hali ise bronzlaştırıcılar. Makyajın geri kalan kısmı sade tutulsa da bronzlaştırıcılar bazen göze çarpmanızı sağlayabilir. Hatta aksine, geri kalan makyaj malzemeleri kullanılmayınca bronz ten daha doğal kalabilir. Bunu hangi kadın istemez ki?

Makyaj modelleri 2020 yılında değişecek demiştik ya… Bunlardan biri de bronzlaştırıcılarda olacak. Korkmayın renk aynı, ancak sürülecek yer biraz daha farklı. Bronzlaştırıcılar yanakların altına ve alnın yanlarına sürülecek. Ayrıca burun çizgisi dediğimiz alnın ortasına ve burnun ucuna da aydınlatıcıyla ışık yansıması hissi verilecek. Böylece bronz ten daha bariz bir şekilde ön plana çıkarılacak.

3Nemli cilt

2020’nin makyaj trendlerinden biri de nemli bir görünüme sahip ciltler olacak. Kuru bir cildin çekici olmadığını hepimiz biliyoruz. Peki nemli cilt etkisi nasıl yaratılacak?

Elbette aydınlatıcılarla. Highlighter bu anlamda kadınların ellerinden düşmeyecek makyaj malzemelerinden biri olacak.

4Yüzde inciler ve aksesuarlar

2020 yılının en değişik trendlerinden biri de yüzde kullanılmaya başlayacak aksesuarlar.

Yüzün çeşitli yerlerine simetrik veya dağınık bir şekilde yapıştırılan bu aksesuarlar, bir anlamda güzelliğinizin parıl parıl parlamasını sağlayacak.

Özellikle yüz hatlarını çok beğenmeyen ve bakışların yüzünün diğer noktalarına çekmek isteyen kadınların tercihi bu yüz takıları olacak.

5Abartılı allık

Bundan 2018 veya 2019’da allığı yüzünüze abartılı olarak sürseydiniz, sizi görenler muhtemelen içlerinden gülecekti. Hatta belki dışlarından da küçümseyen bakışlar atacaktı. Ancak 2020’de işler değişecek. Çünkü abartılı allık 2020’nin trednleri arasında yer alacak. Her şey yerinde ağırdır derler ya. İşte allıklarda 2020’de ağırlaşacak.

Yanaklardan gözlere doğru uzanan allıklar artık abartı değil, normal sayılacak. Şeftali rengi makyajla desteklenecek allıklar utangaçlığın, dolayısıyla saflık ve masumiyetin makyaja yansımış hali olacak.

6Rengarenk yüzler

Makyaj modelleri 2020 yılında çok şey değişecek demiştik ya. İşte rengarenk makyaj da onlardan biri.

2020 kreasyonlarını sergileyen neredeyse tüm ünlü markaların mankenleri sahneye işte buna benzer makyajlarla girdi.

Bu rengarenk makyaj, makyajı salt bir matematik olmaktan çıkarıp adeta taklit edilmesi güç bir sanata çevirdi.

Sıradan günlerde olmasa da 2020 yılının özel günlerinde, ünlüleri böyle makyajlarla görürseniz şaşırmayın.

7Yaratıcı göz kalemi kullanımı

Youtube’da makyaj videoları hazırlayan o kadar çok fenomen oldu ki, hangisi iyi hangisi kötü bilemez olduk. Takip edeceğimiz ünlüleri karıştırmaya başladık. İşte 2020, sizin iyi makyaj fenomeniyle, kötü makyaj fenomenini ayırt edebileceğiniz bir yıl olacak. Çünkü bilinen makyaj şekilleri dışında aykırı yöntemler trend olacak. Göz kaleminin yaratıcı bir biçimde kullanılması da bunlardan biri.

Göz kaleminin bu şekilde sınır tanımadan kullanılması sadece gözünüzün sınırlarını genişletmeyecek, bazı kusurlarınızı da kapatmanızı sağlayacak. Özellikle kırışıklıklarınızı.

Göz kalemiyle çizdiğiniz aykırı çizgiler, hem gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermenize olanak sağlayacak hem de kırışıklıklarınızı görünmez kılacak.

8Siyah kanatlı göz makyajı

Her kadın gözlerinin daha ön planda olmasını ister. 2020 makyaj trendleri bu isteğinize cevap verecek. İşte bunu sağlayacak trendlerden biri; siyah kanatlı göz makyajı.

Gözü çok fazla ön plana çıkaran bu makyaj türünde yüzün diğer hatlarının soft ve cilde yakın tonlarda kalması isteniyor.

Bu şekilde yapılmış bir göz makyajı varken, o gözlere bakmamak imkansız hale geliyor. Bu haliyle siyah kanatlı göz makyajını, özellikle gözlerine güvenen renkli gözlü kadınların tercih etmesi bekleniyor.

9Parlak göz kapakları

Makyaj modelleri 2020 yılı tasarımları herkesi düşünerek yapılmış. Renkli gözlerine güvenen kadınlar için siyah kanatlar varken, renkli göze sahip olmayan kadınlar için de parlak renkli göz makyajları önerilmiş.

Kirpiklerle göz kapağı arasının parlak ve göz alıcı renklere büründüğü bu makyaj türünde, yine yüzün diğer hatlarında ten renkleri tercih edilecek.

Ama bu türde en göz alıcı an, gözlerin kapandığı an. O yüzden göz makyajını böyle yapanların zaman zaman gözlerini kapatıp hayaller kurması gerekecek.

10Dumanlı gözler

Dumanlı göz makyajı Kim Kardashian ile dünyaya yayılmıştı. Bu model, 2020 yılında da trend olmaya devam edecek.

Göz ağırlıklı makyaj türlerinin çoğunda olduğu gibi bunda da yüzdeki diğer hatların ön plana çıkması istenmiyor. Dumanlı göz makyajı, daha çok geceleri kullanılıyor.

11Yaramaz çocuk makyajı

Makyaj modelleri 2020 yılında ezberleri bozacak demiştik ya. İşte ezber bozan modellerden biri adından da anlaşılacağı üzere “Yaramaz çocuk makyajı”

Bu makyaj türünü, kendini çocuksu hissetmek isteyen kadınlar kullanacak.

Klasik bir iş kadınından ziyade, özgürlüğüne düşkün, askılı pantolon giyen kadınların tercihi “Yaramaz çocuk makyajı” olacak.

12Gözaltı makyajı

Makyajsız makyaj türlerinden biri de, 90’lı yıllarda da trend olan gözaltı makyajı.

Rahat yaşamayı seven, sık sık makyajını tazelemek istemeyen kadınların tercihi bu makyaj türü olacak.

Kadınlar bilir, makyajın yapımı kadar silinmesi de emek ve vakit ister. İşte bu makyajı yapanların böyle bir derdi de olmayacak.

13Göz kapağına renkli aksesuarlar

2020 yılıyla birlikte aksesuarlar da makyajın doğal bir malzemesi haline gelecek. Bunların en önemlilerinden biri de göz farına uygulanacak olan aksesuarlar olacak.

2020 yılında farlarla birlikte çeşitli renklerde ışıltılı aksesuarlar kullanılacak. Özellikle yüzde çok fazla makyaj yokken göze uygulanacak böylesi bir makyaj, daha ışıltılı duracak. Işıltılı göz farı nötr bir yüzle birleştirilince tüm odak gözlere kayacak. Uzmanlar bu tarz makyajın bol kıyafetlerle kullanılmasını öneriyor.

14Klasik göz makyajı

Klasik her zaman iyidir diye bir söz var. Bu makyaj trendleri için de geçerli. Her ne kadar makyaj modelleri 2020 yılında aykırı makyaj türlerine daha geniş yer verecek olsa da klasikler de yerini koruyacak.

Yüzde yer alacak nötr bir makyajı çok daha cezbedici kılacak şey, elbette göz makyajı. Siyah ve koyu renklerle yapılacak göz makyajı 2020 yılında da trend olmayı sürdürecek. Koyu renk göz kalemi, tine koyu renk göz farıyla birlikte kullanılacak.

2020 biraz daha hafif makyajların yılı. Bu nedenle böylesine baskın göz makyajlarını, nötr yüz makyajıyla birleştirin. Hatta dudaklara bile hiçbir şey sürmeyebilirsiniz.

15Kahverengi göz farı

2020’nin göz makyajı trendlerinden biri de kahverengi far olacak. Kahverengi aynı zamanda kontür renklerinden biri. Bu göz farı nasıl uygulandığına bağlı olarak gözleri olduğundan daha büyük veya küçük gösterebiliyor.

Bu göz makyajı, özellikle kumral kadınlarda daha etkileyici duruyor. Yine diğer baskın göz makyajlarında olduğu gibi bu makyaj türünde de tavsiye edilen yüz makyajının nötr olması.

1660’ların abartılı göz makyajları

Eski her gün daha da değerli oluyor ve modada zaman zaman eskiye bir dönüş yaşanıyor. Bazen 70’ler, bazen 80’lerde kullanılan bazı renkler veya kıyafetler yeniden moda oluyor. Aynı durum bazen makyajda da söz konusu.

2020 yılının makyaj trendlerinden biri de 60’ların göz makyajları olacak. 60 ve 70’li yıllar, makyaj trendleri açısından “abartı”nın ön planda olduğu yıllardı. O yılların göz makyajları 2020’de geri gelecek.

Abartılı ve farklı göz farlarına, yine abartılı rimel ve göz kalemi eklenecek. Ancak 60’ların aksine yüz nötr kalacak. Bu makyaj türünde abartının sınırı olmayacak ancak, uyum ve çizgilerin ahengi önemli olacak. Bu nedenle uygulamasının zor olduğunu not düşelim.

17Altın rengi göz farı

Altın kadınların vazgeçemediği bir aksesuar. Ancak 2020 ile birlikte altın bir aksesuar olmaktan çıkıp, bir makyaj malzemesine dönecek. Çünkü 2020’de altın rengine sahip göz farları trend olacak.

Ancak başlı başına altın renginden çok, karıştırılmış ve altın parıltısına sahip göz farları daha çok tercih edilecek. Gözü çevreleyen siyah göz kalemiyle bütünleşen makyaj özel gecelerde kullanılacak.

18Dağınık ve sert göz farları

Makyaj modelleri 2020 yılında biraz farklılaşacak demiştik. Dağınık ve sert renklere sahip göz farları da bunlar arasında yer alacak.

2020’de makyaj trendleri biraz moda trendlerine benzeyecek. Dudaklarla göz farları kombin edilecek ve değişik biçimlerde göz farları dikkat çekecek.

Bu göz farı, sürme tekniği, şekli ve renkleriyle 2020’nin en farklı trendlerinden biri olacak.

19Pembe ve mor farlar

2020’nin göz farında en sık tercih edilecek renkleri arasında pembe ve mor da yer alacak. Daha maskülen kıyafetleri tercih edenler, görünümlerini yumuşatmak için, göz makyajlarında daha feminen renkler olan pembe ve moru tercih edecek.

Özellikle böyle aykırı renkli göz farlarının kullanımında yüzde nötr makyaj kullanılacak.

20Siyah göz makyajı

Siyah göz farı her dönem trenddi. 2020’de trend olmayı sürdürecek. Ancak 2020’de giderek softlaşan bir geçiş yerine, kenarları belirgin ve oldukça doygun siyah göz makyajları tercih edilecek.

Siyah özellikle açık renkli tenlerde çok baskın bir renk. Bu rengin böylesine geniş alanlarda kullanılması gözleri çok fazla ön plana çıkaracak. BU nedenle siyah genelde klasik makyaj renkleri arasında yer alsa da kullanım tarzıyla aykırı görünüm sağlayacak ve gözler “Ben buradayım” diye bağıracak.

Siyah ve keskin göz makyajı daha çok özel gecelerde kullanılacak.

218 Rengarenk göz kalemleri

Makyaj modelleri 2020 listesinde renkli seçenekler de bulunuyor. Bunlardan biri de renkli göz kalemleri. Bu renkli göz kalemleri görünümünüze biraz eğlence katmanın en hızlı yollarından biri olacak. O günkü kıyafetinizin rengiyle bütünleşecek renkli göz kalemi, sandığınız kadar aykırı durmayacak.

Cıvıl cıvıl renklere sahip göz kalemleri, yine baskın göz makyajlarında olduğu gibi nötr yüz makyajıyla birlikte kullanılacak.

22Göz kalemiyle klasik kanat

2020’de trend olmayı sürdürecek bir başka makyaj türü de göz kalemiyle yapılan ve gözü olduğundan daha büyük gösteren klasik kanatlı göz makyajı.

Günlük ve çalışan kadınlara yönelik bu göz makyajı, kırmızı ve şarap rengi rujla birleştirildiğinde daha göz alıcı hale gelecek.

23Göz ve dudak tek renk

2020 yılının en ilginç trendlerinden biri de ruj ve göz farının aynı renkte olduğu makyaj türü olacak. Bu makyaj türü nedeniyle bazı makyaj markaları, ruj ve göz farını takım olarak üretip satacak.

Bazı renklerde yumuşak ton geçişleri olsa da temelde ruj ve göz farı aynı göz alıcı renge sahip olacak.

Elbette böyle bir makyaj türü özel gecelerde dikkat çekmek amacıyla kullanılacak.

24Tane tane kirpikler

2020’de maskara ve kirpik trendleri de büyük değişime uğrayacak. Hacimli kirpikler her dönem kadınların görünümünde önemli olsa da hacim hissi biraz değişecek. Küme kirpik modeli uygulanacak. Yani 4-5 kirpik birleştirilecek ve böylece ultra kalın kirpik görünümü elde edilecek.

Kirpikler daha seyrek görünse de daha albenili duracak. Çünkü kirpiklerde etkiyi yaratan kirpik sayısı değil, büyüklük ve kalınlığı.

25Abartılı takma kirpikler

Aslında birçok kadının taktığı “takma kirpikler” dışarıdan belli oluyor. Ancak yine de kadınlar bu kirpikleri kendi kirpikleriymiş gibi sergilemeyi seviyor.

2020’de bu trend değişecek. Artık abartının da abartısı kirpikler kullanılacak. Ancak bu kirpikler kısa veya toplu saçlarla kadınların gözlerinin güzelliğini ortaya çıkaracak.

26Renkli maskaralar

2020 kirpikler için oldukça farklı bir yıl olacak. Göz kalemi ve farda olduğu gibi rengarenk maskaralar da trend olacak.

Kıyafetle uyumlu olacak ve spor bir görünüm verecek olan bu maskaralar her zamanki gibi nötr makyajla kullanılacak.

27Kaşsız kaşlar

Kalın kaşlar son birkaç yıldır moda. 2020’de bu trend biraz değişebilir. Çünkü 2020’nin makyaj trendleri arasında ten rengine boyanarak bir anlamda gizlenmiş kaşlar da yer alacak.

Özellikle güzel gözlü ve kalın dudaklı kadınlar bu modeli tercih edecek. Böylece kaşların gözleri kapatması engellenecek.

28Doğal kaşlar

Kalıcı kaş makyajı yapanlar buna biraz üzülecek ancak 2020’de kaşların doğal haline bırakılması da önemli bir trend olacak.

Doğal hali dediysek hiçbir şey sürülmeyecek demedik. Kalem olmasa da kaş tozlarıyla kaşların seyreklikleri doldurulacak. Ancak kaşlara şekil verilmeyecek ve kaşların keskin çizgileri olmayacak. Yani 2020’de kadınların kuaförden yeni çıkmış bir yüz halinde olmaları istenmiyor diyebiliriz.

29Dudaklarda dut rengi

2020’de rujlarda en trend renk karadut rengi olacak. Tüm cilt tonlarıyla iyi duran karadut rengi rujlar, dişlerinizi de olduğundan daha beyaz gösterecek.

Mat tonlara sahip bu rujlar, nötr göz makyajıyla birlikte kullanılacak.

30Dudak ortasına ruj

2020’de rujun farklı kullanım tarzlarından biri de dudak kenarların doğru yumuşak bir geçişe sahip olan ve dudakların ortasında yoğunlaşan ruj sürme metodu olacak.

Orta bölüm dudak parlatıcısıyla süslenince rujun etkisi daha da artacak.

Peki bu ruj sürme yönteminin insanlarda ilk bakışta uyandırdığı etki ne? Elbette yeni öpülmüş hissi.

Bu nedenle bu ruj metodunu uygulamak, birazdan daha fazla cesaret isteyecek.

31Kırmızı dudaklar

Kırmızı ruj, her dönemin trendi. 2020’de de sürmesi normal. Çünkü kadınlar bu renk ruju seviyor ve kendilerinin bu renkle daha çekici ve güzel olduklarını düşünüyor.

Ancak 2020, aynı zamanda makyajsız makyaj trendinin zirve yaptığı bir yıl olacağından bu renk ruj kullanımında yüzün geri kalanının nötr olması istenecek. Özel günlerde bile.

32Şarap rengi dudaklar ve dudak kalemi

2020’de özellikle, far, maskara, göz kalemi ve allıkta uygulanan aykırı makyaj modellerine rujlarda rastlamak çok mümkün olmayacak. Modaya uymak isteyenlerin stoktaki makyaj malzemeleri çok işe yaramasa da klasik rujları 2020’de de kullanabilecekler.

Kırmızı şarap rengi ruj da kadınların en sevdiklerinden ve stoklarında devamlı bulundurdukları türden. Bu renk rujlar 2020’de de moda olmaya devam edecek.

Kırmızı şarap rengi rujlar, ruj kalemi ile dudakların dışına çizilecek çizgilerin içini dolduracak. Böylece kadınlar hem daha çekici, hem de daha büyük görünümlü dudaklara sahip olacak.

33Dudak parlatıcılar

Kadınların gündelik makyajlarında sık sık kullandıkları, dudak nemlendirici ve parlatıcılar 2020’de kendi başlarına birer makyaj malzemesi olacak.

Makyajsız makyaj modelinin trend olacağı 2020 yılında, sağlıklı bir cilt görünümü veren nemlendiriciler nasıl daha fazla önem kazanacaksa, dudak parlatıcı ve nemlendiriciler de öyle önemli hale gelecek.

Soft renklerle birlikte kullanılabilecek parlatıcılar, kendi başlarına da istenen etkiyi yaratabilecek. Elbette dudaklarınız yeterince kalın ve çekici ise.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız