Londra’daki bıçaklı saldırı DAEŞ tarafından üstlenildi

Londra'daki bıçaklı saldırı

Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’daki Londra Köprüsü’nde gerçekleşen 2 kişinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan bıçaklı saldırı DAEŞ terör örgütü tarafından üstlenildi.

Daily Mail‘in haberine göre örgüte bağlı yayın yapan bir haber ajansının yaptığı açıklamada Londra‘da 2 kişinin öldüğü bıçaklı saldırının DAEŞ tarafından üstlenildiği belirtildi. Ayrıca saldırganın kimliği de ortaya çıktı. Saldırıyı 28 yaşındaki Usman Khan gerçekleştirdiği ve Pakistan asıllı Khan’ın terör suçundan bir süre hapis yattıktan sonra geçen sene serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Saldırının, DAEŞ lideri Abu Bakr Al-Baghdadi’nin ölümünün intikamını almak amacıyla gerçekleştirildiği düşünülürken. Saldırının daha önce Hollanda ve Fransa’da gerçekleşen bıçaklı saldırılarla bağlantılı olabileceği belirtiliyor.

Londra’daki bıçaklı saldırı nasıl gerçekleşmişti?

Yetkililer, Khan’ın terör saldırısının köprünün kuzeyinde bulunan Fishmongers Salonu’nda başladığını ifade etti. Cambridge Üniversitesi’nin düzenlediği bir organizasyonun gerçekleştiği sırada Khan bıçakla çevredekilere saldırmıştı daha sonrasında ise polis kurşunu ile vurularak öldürülmüştü. Saldırıda yaralanan 5 kişinin ise 2’si ise hastahanede yaşamını yitirmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı buraya yazınız