kamp alanları 2020

Kent yaşamının yoğunluğu ve stresi arasından kurtulmak ve biraz doğa ile baş başa kalmak isteyenler için en güzel tercihlerden biri kamp yapmak. Bu noktada en önemli şeylerden biri de iyi bir kamp yeri bulmak. Heyecanla çıktığınız kamp yolculuğunuzun vardığınız yerin çıkardığı sıkıntılar nedeniyle mahvolmasını istemezsiniz. Muhteşem manzaraları ve doğal güzellikleriyle doğanın kucağında bir kamp deneyimi yaşamak için en iyi kamp alanları 2020 listelerini sizler için araştırdık. En iyi kamp alanları hangileridir? En güzel kamp alanları nerededir? Kamp nerede yapılır ? İşte muhteşem manzaralarıyla Türkiye’nin en iyi kamp alanları…

20. Kamp Alanları Antalya – ADRASAN

Olimpos’un etkilerinin üzerinde hissedildiği bu eşsiz koyda kamp yapmak oldukça keyifli. Her sabah sizi dalga seslerinin karşıladığı bir kamp hayal ediyorsanız işte Adrasan tam da size göre. Antalya’nın Kumluca ilçesi sınırlarında kalan Adrasan oldukça sakin bir kamp alanı. Çadırınızı alıp Adrasan kamp alanının muhteşem güzel manzaralarını keşfedebilirsiniz.

Adrasan’a nasıl gidilir? Adrasan’da konaklama

Hava yolu ile ulaşım: Adrasan, Antalya Havalimanına 104 km mesafede bulunuyor. Havaalanından direkt ulaşım olmadığı için oradan hareket eden araçlarla Antalya Otogar’a giderek Kumluca yönüne giden otobüsler aracılığıyla Adrasan’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kara yolu ile ulaşım: Antalya Otogar’dan Adrasan’a belirli saat aralıkları ile (08.00 – 11.00- 15.00 -18.00) hizmet veren turları kullanabilirsiniz.

Antalya’da birçok koyda günlük ücreti 60-70 TL olan kamp alanları yanında Adrasan Koyunda kamp yapmak ücretsiz. Adrasan Koyunu tercih edecekseniz tüm hazırlıklarınızı eksiksiz yapıp gitmekte fayda var.

19. Kamp Alanları 2020 Çanakkale – ASSOS

Kamp maceranızı antik bir köyde mi gerçekleştirmek istiyorsunuz? O zaman hiç vakit kaybetmeden Assos Behramkale Köyüne doğru yola çıkın. Antik Çağlardan kalma bu köyde Assos Antik Kenti’ni gezebilir ve muhteşem berraklığıyla Assos plajının sularında serinleyebilirsiniz. Seyahat imkanlarının da oldukça iyi olduğu Assos’ta ahşap evlerde kalabilme imkanı yanı sıra çadırınızı alıp kamp alanında bir maceraya da başlayabilirsiniz.

Assos Behramkale Köyü’ne nasıl gidilir? Behramkale’de konaklama

Hava yolu ile ulaşım: Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunan Koca Seyit Havalimanı’ndan Edremit otogarına ulaşabilir. Otogardan hareket eden Behramkale dolmuşlarını kullanarak Assos’a ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile Behramkale Köyü arası 70 km. Yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor.

Kara yolu ile ulaşım: Assos Behramkale Köyü için doğrudan bir ulaşım mevcut değil. Öncelikli olarak civar ilçelere ulaşmalısınz. Çanakkale, Ayvalık, Küçükkuyu, Edremit veya Ayvacık’tan minibüs veya otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Assos Behramkale Köyü birçok kamp alanına ev sahipliği yapıyor. Bunların geneli çadır başına 50-60 TL gibi bir ücret talep ediyor. İsteyenler için civarda geceliği 110-120 TL aralığında butik moteller de bulunuyor. Ücretsiz kamp yapmak isteyenler için ise temel ihtiyaçların tesisler aracılığıyla karşılanabileceği Kadırga Koyu en ideal kamp noktası.

18. Kamp Alanları 2020 Muğla – BAFA GÖLÜ

Muğla’nın Milas ilçesinde bulunan Bafa Gölü, Ege’nin en büyük gölü olarak bilinmektedir. Bizans’tan kalma yapılarıyla Menet Ada, Kargı Asarı Ada, İkizce Ada ve Kapıkırı Adalarının bulunduğu bölge aynı zamanda kuş cenneti olarak da anılır. Göl çevresinde düzenlenen trekking turlarına katılım sağlayarak kampınızı hareketli bir hale getirebilirsiniz.

Bafa Gölü’ne nasıl gidilir? Bafa Gölü’nde konaklama

Hava yolu ile ulaşım: Bafa Gölü’ne en yakın havalimanı 40 dakikalık mesafedeki Bodrum’da yer alıyor. Havalimanından gideceğiniz istikametteki ulaşım imkanlarını kullanabilirsiniz.

Kara yolu ile ulaşım: Milas’tan minibüs ve otobüs imkanları ile Bafa’ya rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bafa Gölü çevresindeki en ideal kamp alanı ücretsiz olan Kapıkırı Köyü‘ne ait. Bölgede imkanlarınız kısıtlı olacağı için mutlaka hazırlıklı gitmelisiniz.

17. Kamp Alanları Kocaeli – BALLIKAYALAR

Doğa ile tamamen baş başa kalabileceğiniz Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda sadece çadır ile kamp yapabiliyorsunuz yani çevrede kalabileceğiniz ahşap evler veya bungalovlar yok. Tamamen doğanın kucağında bir kamp sizleri bekliyor.

Ballıkayalar’a nasıl gidilir ? Ballıkayalar’da konaklama

Kara yolu ile ulaşım: Özel araba ile D-100 karayolunda İstanbul-İzmit istikametini takip edin. Gebze’yi geçtikten hemen sonra Tavşanlı Köyü’ne saparak Ballıkayalar tabelasını takip edin.

Otobüs ile gelecekler ise Gebze’den Tavşanlı minibüslerine ya da Tavşanlı’dan geçen otobüslere binerek vadiye ulaşabilirler.

Araçla gelecekler için giriş ücreti 10 TL olup yayalardan ücret talep edilmemekte. Çadır kuracaklar için ise çadır başına 20 TL giriş ücreti alınmaktadır.

16. Kamp Alanları 2020 Muğla – AKYAKA GÖKOVA

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı beldede bulunan ve bir tarafı nehir diğer tarafı ormana bakan denize de oldukça yakın mesafedeki bu güzel kamp alanı sizlere hem doğada sakin günler geçirebileceğiniz hem de su sporları gibi çeşitli etkinliklere katılabileceğiniz muhteşem bir fırsat sunuyor. Çok geniş bir alana yayılan Gökova Kamp Alanı bünyesinde istediğiniz gibi yüzebilme imkanınızın bulunduğu 8 eşsiz koy bulunduruyor.

Gökova’ya nasıl gidilir ? Gökova’da konaklama

Hava yolu ile ulaşım: Dalaman Havalimanı’ndan özel araçlarla Gökova’ya ulaşabileceğiniz gibi Havalimanından Otogara’a geçerek Gökova minibüslerini de kullanabilirsiniz.

Kara yolu ile ulaşım: Muğla merkezine 26 km mesafede bulunan Gökova’ya Muğla Otogar’dan yarım saatte bir kalkan araçlarla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

300 adet çadır ve 70 karavan kapasiteli Akyaka Gökova Orman Kampı’nda 4 kişilik çadır ücreti 35 TL olup 5. kişi için +5 TL ücret alınıyor.

15. Kamp Alanları 2020 Muğla – İNBÜKÜ

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan İnbükü Orman Kampı bölgede karavanla konaklamak isteyen kampçılar için de oldukça uygun. 160 çadır kapasiteli İnbükü Kampı’nda vaktinizi balık tutarak değerlendirebilir, bisiklet turlarına katılabilir ya da denizin tadını çıkarabilirsiniz.

İnbükü’ne nasıl gidilir ? İnbükü’nde konaklama

Kara yolu ile ulaşım:Özel araba ile Marmaris-Datça yolu üzerinden 25 km ilerleyerek Çubucak Orman Kampı tabelasını takip edebilirsiniz.

Özel araç kullanmadan gelecekler ise Muğla merkez’den Marmaris minibüslerine binerek İnbükü’nde inebilirler.

Çok geniş bir alana sahip olan İnbükü Orman Kampı 160 çadır ve 25 karavan kapasitesine sahip. Yiyecek ve içecek hizmeti veren kuruluşların olduğu kamp alanında duş, tuvalet, elektrik gibi temel ihtiyaçlar da karşılanıyor.

Çadır yerleri için 40, sahil kenarındaki çadır yerleri için 55, karavanlar için ise 50 tl günlük ücret alınıyor.

14. Kamp Alanları Rize – KAÇKARLAR

Türkiye’nin en yüksek doruk noktaları sıralamasında yerini alan Kaçkar Dağı’na karşı çadırınızı kurup Kaçkarlarda eşsiz bir kamp yapabilirsiniz. Karadeniz’in o muhteşem yeşilliği ve yüksek dağları arasında çadırınızı kurabileceğiniz geniş ovalara sahip Kaçkarlar’ın havasını bol bol içinize çekin.

Kaçkarlar’a nasıl gidilir ? Kaçkarlar’da konaklama

Hava yolu ile ulaşım: Uçakla Trabzon Havalimanı’na inerek şehir merkezine geçebilir ve merkezden 2.5 saatlik mesafedeki Kaçkarlara otobüsler ile ulaşabilirsiniz.

Tercih edebileceğiniz diğer bir havalimanı Artvin-Hopa Havalimanı olabilir. 120 km’lik mesafede bulunan bu havalimanında 2 saatte Kaçkarlar’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kaçkar Dağları Milli Parkına yaya giriş ücreti 4 TL, otomobil ücreti 12 TL, motor-atv ücreti 6 TL, çadır girişi günlük 33, karavan ise günlük 30 TL olarak belirleniyor.

13. Kamp Alanları Artvin – KARAGÖL

Artvin Borkça’da bulunan ve bölgenin en turistik yeri olan Karagöl, doğanın harika güzelliklerini sizin için gözler önüne sermiş bulunuyor. Kamp alanları arasında en çok tercih edilen yerlerden biri olan Karagöl, muhteşem görüntüleriyle sizi etkisi altına alırken huzurlu ortamı ile de ruhunuza çok iyi gelecek.

Karagöl’e nasıl gidilir ? Karagöl’de konaklama

Hava yolu ile ulaşım: Artvin Havalimanı’na iniş yaparak Artvin merkeze geçmelisiniz, merkezden 60 km uzaklıktaki Karagöl’e her türlü araç ile ulaşım imkanı mevcut.

Karayolu ile ulaşım: Artvin merkezden 60 km, Borkça’dan ise 25 km uzaklıktaki Karagöl’e minibüs ve otobüsler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Karagöl’e giriş ücreti motosikletler için 6, otomobiller için 9 TL. Yayalardan ise ücret talep edilmiyor. Çadırlar için özel kamp alanı bulunan Karagöl Ormanı içerisinde kamp yapmak ücretsiz.

12. Kamp Alanları 2020 Antalya – KAŞ

Huzur mekanı olarak anılan Kaş, kamp alanları ile sizlere doğanın bilinmeyen güzelliklerini gösterme konusunda oldukça iddialı. Ağaçlar arasına gizlenen sevimli orman dostları, buz gibi serin ve oldukça berrak sularına çıkan yolları ile Kaş, doğanın kucağında muhteşem bir kamp deneyimi için siz kampseverleri bekliyor. Kaş’ta kamp yapılabilecek en iyi yerlerden biri de Kaputaş Plajı.

Kaputaş Plajı’na nasıl gidilir ? Kaputaş’ta konaklama

Hava yolu ile ulaşım: Dalaman Havalimanı Kaputaş’a ulaşım için daha yakın ve daha iyi bir konumda bulunuyor. Dalaman Havalimanı’ndan kalkan Fethiye-Kaş dolmuşlarını kullanarak Kaputaş’a ulaşabilirsiniz.

Kara yolu ile ulaşım: Kaş Otogarı’ndan Fethiye ve Kalkan araçlarını kullanarak Kaputaş Plajı’na ulaşabilirsiniz.

Kaputaş Plajı halk plajı olduğundan dolayı herhangi bir giriş ücreti bulunmuyor. İster sahilinde isterseniz üst tarafta kanyon manzarasına karşı çadırınızı kurabilirsiniz. En iyi yanlarından biri ise genellikle ücretsiz kamp alanlarında bulunmayan tuvalet ve duş gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bölümler tesis içinde mevcut.

11. Kamp Alanları Muğla – KELEBEKLER VADİSİ

Muğla’nın Fethiye ilçesinin Ölüdeniz beldesinde bulunan Kelebekler Vadisi, unutamayacağınız bir kamp deneyimi için tercih etmeniz gereken yerlerden biri. Vadinin içerisine doğru ilerlediğinizde sizi karşılayan şelale manzarası ve denizin o harika berraklığı karşısında “İşte doğru yerdeyim” diyeceğiniz Kelebekler Vadisi’nde çadırınızı en uygun yere kurarak sizler için hazırlanmış hamaklarda doğanın sesine kulak verin.

Kelebekler Vadisi’ne nasıl gidilir ? Kelebekler Vadisi’nde konaklama

Kelebekler Vadisi’ne ulaşabilmeniz için önce Fethiye Ölüdeniz’e gelmeniz gerekmektedir. Ölüdeniz’den kalkan teknelere binip direkt olarak Kelebekler Vadisi’ne ulaşabilirsiniz. Tekne 25 TL ücret ile gidiş dönüş biletini kapsıyor.

Kelebekler Vadisi içerisinde kamp yapmak kişi başı 90 TL. Tercihinize bağlı olarak Faralya yolunu takip edebilir ve zirveye ulaşarak burada bulunan kamp alanına 55 TL ücret karşılığında çadırınızı kurabilirsiniz. Bu fiyatın içerisinde sabah kahvaltısı ile akşam yemeği de bulunuyor.

İsterseniz çadırınızı ormanın içine ücretsiz bir şekilde kurabilir bu tesislerden sadece kahvaltı ve yemek hizmeti alabilirsiniz.

10. Kamp Alanları 2020 Çanakkale – KÖMÜR LİMANI

Saroz Körfezi’nde eşsiz bir liman Kömür Limanı… Etrafında ev, otel bulunmayan ve araba sesinin uğramadığı tamamen doğal kalabilmiş el değmemiş bir güzellik. Güzel denizi, ilginç mağaralarıyla Çanakkale’de saklı olan bu cennet limanı kamp yapılabilecek en uygun yerlerden. Saroz’un gözbebeği gözlerden uzak bu güzellikte kamp yapmak isteyenler rotanızı hemen Çanakkale yoluna çevirin.

Kömür Limanı’na nasıl gidilir ? Kömür Limanı’nda konaklama

Kömür Limanı’na ulaşım ancak özel araçla mümkün. Gelibolu’yu geçtikten 1 km sonra Fındıklı Köyü tabelasını takip edip taşlıklı yoldan geçerek Kömür Limanı’na ulaşabilirsiniz.

Kömür Limanına ulaştığınız zaman etrafta sadece doğa ve siz varsınız. Bir tesise bağlı olmadığından dolayı limanda kamp ücretsiz.

9. Kamp Alanları Antalya – KÖPRÜLÜ KANYON

Antalya’da hareketli bir kanyon etrafında kamp yapmak isteyenler buraya! Gün boyunca rafting yapan ekipler, kanyonu gezen bot turları ve kamp alanlarının size sunduğu doğal güzellikler ile Köprülü Kanyon kampseverler için en doğru adres.

Köprülü Kanyon’a nasıl gidilir ? Köprülü Kanyon’da konaklama

Antalya’nın çoğu ilçesinden Köprülü Kanyon’a seferler düzenlendiği için ulaşım konusunda bir sıkıntı yaşanmıyor.

Antalya merkezden toplu taşıma ile gitmek için Manavgat ya da Alanya otobüslerine binip Beşkonak sapağında inmeniz gerekir. Sapak’tan geçen minibüsler aracılığıyla Köprülü Kanyon’a ulaşabilirsiniz.

Köprülü Kanyon giriş ücretleri kişi başı 3 TL, motosikletler için 6 TL, otomobiller için 9 TL. Kamp yapacaklar için 4 kişilik çadır ve karavan günlük 10 TL, misafirhanelerde kalmak isteyenler için ise kişi başı 20 TL ücret bulunmaktadır.

8. Kamp Alanları Kırklareli – LONGOZ

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı içinde bulunan kamp alanları, mesire yerleri, plajı, güneşi, longozu ile doğaseverler için harika bir kamp alanı. Birçok kamp alanına sahip Longoz Ormanları’nda gözünüze kestirdiğiniz alana çadırınızı kurmaya başlayın.

Longoz Ormanları’na nasıl gidilir ? Longoz Ormanları’nda konaklama

Longoz Ormanlarına gitmenin en ideal yolu kara yolunu kullanmak. İstanbul üzerinden Saray – Vize – Poyralı – Demirköy – İğneada istikametinde ilerleyerek Longoz Ormanlarına ulaşabilirsiniz.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkına giriş ücreti yoktur. Elektrik,su, tuvalet gibi ihtiyaçların karşılanabileceği bir imkan da bulunmamaktadır. Bu yüzden hazırlıklı olarak gitmekte fayda var.

7. Kamp Alanları 2020 Sakarya – MADEN ŞELALESİ

İçinde Osmanlı’dan kalma bir madenin bulunduğu ve adını oradan aldığı bilinen Maden Şelalesi, kamp için oldukça tercih edilen bir konum. Alan sizlere kampçılığın yanında trekking, zipline, şelale kenarında yüzmek gibi imkanlar da tanıyor.

Maden Şelalesi’ne nasıl gidilir ? Maden Şelalesi’nde konaklama

Sakarya’nın Karasu mevkinde bulunan Maden Şelalesi’ne toplu taşıma ulaşımı yoktur. Araba ile gelindiğinde Tem üzerinden Hendek çıkışı takip edilerek Kuyumcu Köyü sapağından ilerlemelisiniz.

Maden Şelalesi’ne giriş ücreti 15 TL olup bunun dışında bir ücret talep edilmiyor.

6. Kamp Alanları Adıyaman – NEMRUT DAĞI MİLLİ PARKI

Turistlerin en uğrak yeri haline gelen ve Kommagene Krallığı’nda kalma heykelleri ile ziyaretçilerini karşılayan Nemrut Dağı kampçılar için çok ideal bir nokta. Nemrut Dağı’nda gün doğumu ve gün batımını izlemeden sakın bir yere ayrılmayın. Çadırınızı kurun ve beklemeye başlayın bırakın güneş ışıklarının oluşturduğu o muhteşem manzara sizi etkisi altına alsın.

Nemrut Dağı’na nasıl gidilir ? Nemrut Dağı’nda konaklama

Nemrut Dağı’na Adıyaman’dan düzenlenen turlar ve seferler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Nemrut Dağı’na giriş ücreti 2.5 TL olup çadır ve karavanlarıyla kamp yapmak isteyenler için ücretler sezon zamanı belirleniyor.

5. Kamp Alanları Burdur – SALDA GÖLÜ

Beyaz kumları ile ön plana çıkan ve son yıllarda ülkemizin en çok turist çeken bölgelerinden biri haline gelen Salda Gölü’nü kampçılar da yalnız bırakmıyor. Berrak suların kenarına kurulu çadırlarıyla kampseverler için oldukça keyifli bir ortam oluşturan Salda Gölü yapısında bulunan zengin mineralleri ile adeta bir şifa kaynağı. Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan göl, her yıl kıyılarında binlerce kampçıyı ağırlıyor.

Salda Gölü’ne nasıl gidilir ? Salda Gölü’nde konaklama

Hava yolu ile ulaşım: Isparta, Denizli ve Antalya’ya uçakla gidip oradan toplu taşıma araçlarıyla Salda’ya gidebilirsiniz. Salda Gölüne en yakın havaalanlarından biri Isparta Süleyman Demirel Havalimanı. Isparta Havalimanı’ndan Burdur’a gitmek 14 TL.

Kara yolu ile ulaşım: Burdur Otogarı’ndan saatte bir kalkan minibüslere binerek Yeşilova’da inin. Yeşilova’dan da Denizli’ye doğru hareket eden minibüslere binerek Salda’ya ulaşabilirsiniz.

Salda Gölü’nde çadır kuracaklar kampçılardan herhangi bir ücret talep edilmiyor.

4. Kamp Alanları Bursa – SUUÇTU ŞELALESİ

Suuçtu Şelalesi Bursa’da kamp yapmak isteyenler için en uygun yer. Kavak, Kayın ve Çam ağaçlarının ele geçirdiği kamp alanı sizlere doğanın içinde huzurlu bir ortam sunuyor. Çadırınızı doğaya kurup dinlenebileceğiniz ve şelalenin sesi ile huzur bulabileceğiniz bir kamp alanı Bursa’da sizi bekliyor.

Suuçtu Şelalesi’ne nasıl gidilir ? Suuçtu Şelalesi’nde konaklama

Bursa merkeze 100 km mesafede olan Suuçtu Şelalesi’ne toplu taşıma kullanarak belediye otobüsleri aracılığıyla gitmek mümkün.

Özel araçla Bursa’dan Balıkesir yönüne doğru ilerleyerek Mustafa Kemal Paşa ilçe tabelasını takip edin. İlerlediğiniz yolda Muradiye Sarnıç Köyü içinden geçerek şelaleye ulaşabilirsiniz.

3. Kamp Alanları Düzce – TORKUL  

Yeşilin her tonunu içinde bulunduran Düzce ormanları ve muhteşem manzarası ile Torkul Gölü kampçılar için oldukça elverişli bir ortama sahip. Torkul Gölü etrafında herhangi bir yapı yok yani doğa ve siz baş başasınız. Hazırlığınızı yapın ve Torkul’a doğru bir doğa macerası için yola çıkın.

Torkul Gölü’ne nasıl gidilir ? Torkul Gölü’nde konaklama

Torkul Gölü’ne ulaşım özel araçla mümkün. İstanbul-Ankara otobanından Düzce – Beykey – Samandere istikametinde ilerleyerek orman yolundan yaylaya doğru çıkarak Torkul Gölü’ne ulaşabilirsiniz.

Torkul Gölü’nde kamp yapmak ücretsizdir.

2. Kamp Alanları 2020 Isparta – YAZILI KANYON

Isparta’da bulunan bu doğa güzelliğinin adının Yazılı Kanyon olmasının sebebi kanyon içerisinde bulunan kayalıkların üzerinde Epiktetos’a ait “Hür İnsan” şiirinin yazılı bulunması. Bu da sizleri tarihin derinliklerinden doğanın güzelliklerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Bölgede meşhur alabalık tesislerinin bulunduğu Yazılı Kanyon sizlere trekking ve rafting yapma fırsatı sunuyor.

Yazılı Kanyon’a nasıl gidilir ? Yazılı Kanyon’da konaklama

Isparta-Antalya yolundan Sütçüler istikametine doğru gidildiğinde Yazılı Kanyon Tabiat Parkı tabelaları sizleri karşılıyor olacak.

Yazılı Kanyon’a herhangi bir giriş ücreti ödemiyorsunuz bu bölgede kamp yapmak ücretsiz.

1. Kamp Alanları Bolu – YEDİGÖLLER

Yedigöller Milli Parkı kamp yapmak için oldukça elverişli yerlerden olup en çok tercih edilen yerler arasında. Genellikle Ekim-Kasım aylarında tercih edilen Yedigöller, muhteşem sonbahar renklerin oluşturduğu manzaralarıyla göz dolduruyor. Genellikle Büyük Göl etrafında çadır kuran kampçılar istedikleri takdirde Serin Göl çevresinde kamp turu yapabilir, Derin Göl’de balık tutabilir, Nazlı Göl’ün eşsiz manzarası karşısında keyif yapabilir, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl üçlemesi arasında ise trekking etkinliğini gerçekleştirebilirler. Yedigöller bu yönleriyle kampçılara birçok farklı imkan sunuyor.

Yedigöller’e nasıl gidilir ? Yedigöller’de konaklama

Yedigöller’e özel araç ve bölgeye düzenlenen turlar kapsamında ulaşabilirsiniz.

Özel araçla Tem üzerinden Bolu’ya gelerek Mengen yolu istikametinden ya da Bolu merkezden kuzey tarafındaki yollar aracılığıyla Yedigöller’e ulaşabilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı ücretleri kişibaşı 6 TL, Motosiklet- ATV 9 TL, Otomobil-kamyonet 18 TL, günlük çadır 34 TL, günlük karavan 40 TL.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız