Nergis Kumbasar kadınlarda idrar kaçırma sorununa dikkat çekecek

Türkiye’de 40 yaş ve üzeri her 4 kadından biri, yani 2,7 milyon kadın idrar kaçırma sorunu yaşıyor. İdrar kaçıran kadınları bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla 2 yıl önce “hayatta kaçırılan anların” hikayelerini konu alan ve tüm Türkiye ile birlikte yazılan kitap projesi gerçekleştirilmişti. Bu projeyi gerçekleştiren Kontinans Derneği, Canped ve Nergis Kumbasar, 2019-2020 yılında önemli bir projeye daha hazırlanıyor. Projenin temel amacı kadınlarda idrar kaçırma sorununa dikkat çekmek.

Kadınlarda idrar kaçırma sorununa Nergis Kumbasar'la dikkat çekilecek

“Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü”

2017’de başlayan Türkiye’de 7 milyon kadına ve 4 milyon erkeğe ulaşan “Hayatı Kaçırma Sen, Bir Yolu Var İstersen” projesinin devamı niteliğinde gerçekleşecek “Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü” projesi ekibi, bu sene Türkiye’yi turlayarak halkı idrar kaçırma sorunu hakkında bilgilendirmeyi planlıyor.

Nergis Kumbasar “Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü”nde

Mesane pedi markası Canped önderliğinde, idrar kaçırma konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiren Kontinans Derneği ve proje temsilcisi ünlü sanatçı Nergis Kumbasar, “Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü” projesi için bir araya geldi.

Proje kapsamında İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Adana, Gaziantep, Erzurum ve Trabzon belediyelerinde bilgilendirme seminerlerinin düzenleneceği açıklandı. Bilgilendirme seminerleri ile birlikte Nergis Kumbasar sokak röportajları ile konuyu daha çok kadına duyurmayı amaçlıyor.

Kadınlarda idrar kaçırma konferanslarının ilk durağı Kadıköy

Proje kapsamında 30 Eylül Pazartesi günü saat 14.00’da Kozyatağı Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda “İdrar Kaçırmak Bir Problemdir” konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirilecek. Nergis Kumbasar’ın moderatörlüğünde Kontinans Derneği Başkanı Prof. Dr. Tufan Tarcan ve yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Oktay Demirkesen’in konuşmacı olarak katılacağı seminerde idrar kaçırma tipleri, sebepleri ve tedavi yöntemleri anlatılacak.

Kozyatağı Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenecek bilgilendirme seminerine katılım ücretsiz olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız