İnstagram'da takip edilmesi gereken 10 fotoğraf sanatçısı!

İnstagram temelde bir fotoğraf paylaşım sitesi. En azından ilk açıldığı dönemde misyonu buydu. Bu misyonunu her şeye rağmen hala tümüyle kaybetmiş değil. Eğer siz de hala İnstagram’ı birbirinden güzel fotoğrafları görmek ve incelemek için takip ediyorsanız size bir önerimiz var. İşte İnstagram’da takip edilmesi gereken 10 fotoğraf sanatçısı!

Namıdiğer İnstagram’ın sihirbazı. @witchoria Çektiği fotoğraflara uyguladığı orijinal efektler ve yarattığı ambianslarla fotoğraf severlerin ilgiyle takip ettikleri hesaplardan biri.

National Geograpic fotoğrafçılarından biri olan David Guttenfelder, takipçilerine @dguttenfelder hesabından ulaşıyor. Dünyanın birçok yerinden çektiği doğa-şehir ve insan temalı fotoğraflarla tanınan sanatçının 1 milyondan fazla takipçisi bulunuyor.

Çketiği afet, portre ve ilginç fotoğraflar yaklaşık 3 milyon takipçiye ulaşan Steve Mc Curry, İnstagram’ın en iyi fotoğraf hesaplarından biri. Yaşlı sanatçı İnstagram öncesinde de çektiği fotoğraflarla tanınan bir isimdi.

Laura Pritchett hem bir fotoğrafçı hem de bir ressam. Belki de bu özelliği sayesinde çektiği fotoğraflar pastel renkleriyle adeta bir tabloyu andırıyor.

@thiswildidea Theron Humphrey’in yaratıcılıkta sınır tanımadığı bir hesap. Bir köpeğin kaç değişik pozu olabilir diye soruyorsanız bu hesabı takip etmelisiniz. Haberi hazırladığımız ana kadar köpeğiyle alakalı birbirinden farklı 3835 fotoğraf paylaşan Humphrey sizi de şaşırtacak.

İtalyan fotoğraf sanatçısı Simone Brahmante İnstagram’da 1 milyon takipçiye sahip. Renklerin sihirbazı olarak isimlendirilen usta sanatçı dünyanın farklı ülkelerinde çektiği fotoğraflarla biliniyor.

Sarah Palmer bir fotoğraf sanatçısından çok bir yaratıcı. Kağıt sanatları, serigrafi, set tasarımı, nakış gibi bir çok el sanatlarında yeteneklerini konuşturan Palmer, yarattığı tasarımları @heysp adresinden takipçilerine ulaştırıyor. Palmer’ın hem fotoğrafları, hem de tasarımları büyük ilgi görüyor.

Kirsten Alana dünyanın hemen hemen tüm ülkelerine giden bir seyahat fotoğrafçısı. Özellikle dünyayı gezmek isteyenlerin takip etmesi gereken bir isim. @kirstenalana İnstagram’In en faal hesaplarından biri aynı zamanda.

Kevin Russ çektiği doğa fotoğraflarıyla tanınıyor. Özellikle ABD’nin en ücra köşelerine kadar giden Kevin, ne kadar farklı doğa fotoğrafı olabilir ki sorusuna adeta cevap veriyor. Ünlü fotoğrafçının İnstagram hesabında yaklaşık 5 bin takipçisi bulunuyor.

Yaklaşık 800 bin takipçisi olan Adam Senatori bir hava fotoğrafçısı. Hesabında hiç yerden çektiği fotoğraf yok mu? Var. Ama sanatçının çektiği fotoğrafların neredeyse yüzde 90’ı havadan çekilmiş. Takip etmenizde fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız