İnstagram'da en fazla takipçisi olan 10 futbolcu!

İnstagram sadece ünlü olmayanları kısa sürede şöhret yapmıyor, aynı zamanda tanınmış kişilerin de ününe ün katmasını sağlıyor. İnstagram’ın sunduğu bu imkandan en fazla yararlananların başında futbolcular geliyor. Futbolcular İnstagram’da hem gündelik hayatlarını, hem de futbol kariyerlerini paylaşıyor. Sadece futbolda iyi olmak yetmiyor. İnstagram ve diğer sosyal medya hesaplarını da etkili kullananlar marka değerlerini artırıyor. Biz de futbolcuların sosyal medya hesaplarını inceledik ve İnstagram’da en fazla takipçisi olan 10 futbolcuyu sizin için derledik.

Uruguaylı golcü Luis Suarez İnstagram’ı çok fazla kullanmıyor. Buna rağmen yaklaşık 35 milyon takipçisi olan Suarez, ” İnstagram’da en fazla takipçisi olan 10 futbolcu ” sıralamamıza girmeyi başarıyor. Suarez sık sık eşinin ve çocuklarının fotoğraflarını paylaşıyor.

Listenin 9. sırasında futbolun haşarı çocuğu Zlatan İbrahimoviç var. İmkansız golleriyle bilinen ve kariyerine ABD’de devam eden İbrahimoviç’in 37,8 milyon takipçisi bulunuyor.

Listenin 8 numarasında Real Madrid’li Marcelo bulunuyor. Brezilyalı futbolcunun yaklaşık 41 milyon takipçisi bulunuyor.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Great Training Today ☺️ #M12 ⚽️💪🏾

Marcelo Vieira Jr. (@marcelotwelve)'in paylaştığı bir gönderi ()

Aslında listede yer alan birçok futbolcunun yolu bir şekilde Real Madrid’le kesişmiş. Bunlardan biri de halen Real Madrid’de forma Gallerli futbolcu Gareth Bale. Bale maçlarından paylaşımlar yapıyor.

Real Madrid’ten Bayern Münih’e transfer olan James Rodriguez 42 milyon takipçiye sahip. Kolombiyalı futbolcu futbol kariyerinin yanı sıra çok sevdiği kızı Salome’yle birlikte çektirdiği fotoğrafları paylaşıyor.

SIrada efsane bir futbolcu var. Belki de onun oynadığı yıllarda İnstagram diye bir şey yoktu. Yine de Ronaldinho 48 milyon takipçisiyle, İnstagram’da en fazla takipçisi olan 10 futbolcu listesinde 5. sırada yer alıyor. Bir zamanların fırtınası, elbette daha çok top oynadığı dönemde çekilmiş fotoğrafları paylaşıyor.

Listenin 4 numarasında faal futbol hayatına 2013 yılında son vermiş olmasına ve İnstagram’ı çok da sık kullanmamasına rağmen 57 milyon takipçiye sahip olan David Beckham var. Beckham’ın bu kadar takipçiye sahip olmasının nedeni oynadığı futboldan çok yakışıklılığı ve evliliği. Paylaşımlarında da genelde bu iki unsur ön plana çıkıyor.

2017 yılında 222 milyon euroluk bonservis bedeliyle PSG’ye transfer olan Brezilyalı yıldız Neymar 124 milyon takipçiye sahip. Neymar sık sık oğlu Davi Lucca ile çektiği resimleri paylaşıyor. Neymar’ın hesabının adı Neymarjr. Nedeniyse babasının adının da Neymar olması…

128 milyon takipçisi olan Lionel Messi listede ikinci sırada. Messi futbol kariyerinin yanı sıra aile fotoğraflarına da sık sık hesabında yer veriyor. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından biri olarak gösterilen Messi’nin üç oğlu var.

180 milyon takipçisi olan Portekizli yıldız listenin ilk sırasında yer alıyor. Ronaldo İnstagram hesabında sadece futbol hayatını değil, lüks yaşamını da gözler önüne seriyor.

Sosyal medya haberleri ilginizi çekiyorsa benzer haberlere buradan göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız