Dünyanın en güzel gelinlikleri

Onlar dünyanın en ünlü gelinleri… Dolayısıyla gelinlikleri de kendileri kadar ünlü. Kimisi kraliyet ailesine gelin gitti, kimisi Rock Star’lara. Ama hepsi gelinlikleriyle hem ilgi çekti, hem de unutulmazlar arasına girdi. İşte bazısı aykırı gelse de dünyanın en güzel gelinlikleri

Dünyanın en güzel gelinlikleri!

8. Kate Middleton’ın gelinliği

Kate Middleton 2011 yılında İngiltere veliaht prensi William ile evlendi. Düğünleri, milyarlarca kişi tarafından televizyondan canlı izlendi. Middleton o kadar güzel görünüyordu ki binlerce kişi bir masalın sonunu izlediği hissine kapıldı.

Kate Middleton’un bu mutlu gününde giydiği gelinlik ünlü modacı Alexander McQueen imzasını taşıyordu. Gelinliğin tasarımı ise Sarah Burton’a aitti. Gelinliği bu kadar ilgi çekici yapan şüphesiz geleceğin kralla kraliçesinin düğününde giyiliyor olmasıydı. Ancak kraliyet geleneği ile modernite arasında mükemmel bir uyuma sahip gelinlik otoritelerden de tam not aldı.

2011-12 ve 13 yıllarında binlerce gelin, çalıştıkları moda evinden Kate Middleton’ın gelinliğine benzer gelinlik istedi. Dalgalı yakalı, kolları dantelli ve tam boy bir gelinlik…

7. Meghan Markle’ın gelinliği

Kate Middleton’ın gelinliğinin trend olmasından 7 yıl sonra bir başka kraliyet gelininin gelinliği konuşuldu. Bu kez konuşulan gelinliğin sahibi Prens Harry ile dünya evine giren Meghan Markle’dı. Eski Hollywood oyuncusu, Givenchy giymeyi tercih etti.

Elbise görünümündeki ipek gelinlik, bilekleri çıplak bırakan kesik kolu, kayık yaka kesimi, oldukça uzun yapısıyla zarif bir kuğuyu andırıyordu.

Markle’in gelinliği sade bir görünüm isteyen ve gelinin gelinliğin önünde olmasını tercih edenlere örnek oldu.

6. Jacqueline Kennedy’nin Balo Elbisesi

Gelinliği günlerce konuşulan bir başka ünlü ise, 35. ABD başkanı John Kennedy’nin eşi First Lady Jacqueline Bouvier Kennedy Onassis’ti. 1953’te John F. Kennedy ile muhteşem bir düğünle evlenen Jacqueline, kabarık gelinliği ve işlemeleriyle göz kamaştırmıştı.

New York’lu tasarımcı Ann Lowe imzası taşıyan gelinlik fildişi ipekten dikildi. Jackie’nin gelinliği ailesinden parçalar taşıyordu ve çiçek desenli dikişlerle bezenmişti.

Kayık yaka ve kısa kol gelinlik, gösterişten kaçınan, zarif ama şık olmak isteyen gelinler için yıllarca örnek teşkil etti.

5. Olivia Palermo’nun gelinliği

Dünyaca ünlü blogger Olivia Palermo 6 yıldır birlikte olduğu Johannes Huebls ile nikah masasına oturdu. Ancak Palermo’nun gelinliği, düğünden daha fazla konuşuldu. Çünkü gelinliği tam anlamıyla bir gelinlik sayılmazdı ve üç farklı parçadan oluşuyordu. Yine de bir çok kişi Plaermo’nun gelinliğini sevdi.

Herrera imzası taşıyan Palermo’nun gelinliğinin ilk parçası krem renkli kaşmir bir kazaktı. Palermo altına beyaz bir şort giymiş ve tül etekle de klasik gelinlik havası vermişti. Manolo Blahnik etiketi taşıyan gösterişli mavi bir de ayakkabı giyen Palermo, aykırı gelinliğiyle ilgi çekmeyi başardı.

Kate Moss’un gelinliği

Dünyanın en güzel gelinlikleri

Yaşı şimdilerde biraz ilerlese de İngiliz süpermodel Kate Moss, 2011 yılında The Kills’in gitaristi Jamie Hince ile evlendiğinde göz kamaştırıyordu. John Galliano imzası taşıyan şampanya rengindeki gelinlik, metalik işlemeleri ve şeffaf dokulu askısıyla oldukça dikkat çekti.

Grace Kelly’nin gelinliği

Dünyanın en güzel gelinlikleri

Gelinliğiyle bugün bile çok sayıda genç kıza örnek olabilecek bir başka kraliyet düğünü Monako’da yaşandı. Grace Kelly şüphesiz yaşadığı dönemin en güzel kadınlarından biriydi. 19 Nisan 1956’da Monako Prensi Prens 3. Rainier’i ile evlendiğinde tüm dünya bu güzel gelinliği konuştu. Kelly’nin gelinliği, gül şeklindeki dantelleri, inciyle döşenmiş işlemeleri, uzun kollu yapısı, uzun duvağı ve hafif balon eteğiyle sade bir güzelliğe sahipti.

Saten kumaştan yapılan ve dantellerle bezenmiş Grace Kelly’nin gelinliği otoritelerce hala dünyanın en güzel gelinlikleri arasında gösteriliyor.

4. Sofia Vergara’nın gelinliği

Sofia Vergara kim diyeceksiniz… Modern Family dizisini izleyenler ise onu Gloria Pritchett karakteriyle hatırlayacaktır. Birçok kez Emmy ve Altın Küre’ye aday gösterilen Kolombiyalı aktris Sofia Vergara, 2015 yılında ikinci kez evlendi. İşte Vergara’yı o güne kadar tanımayan birçok kişi bile, gelinliğinin yoğun ilgi görmesiyle ve moda ikonlarının beğenmesiyle Kolombiyalı güzelle bir anlamda tanıştı.

Aktris Sofia Vergara, klasik tarzda bir gelinlik tercih etmişti. Zuhair Marad imzalı gelinlik straplez kesimi, parıldayan payetler ve incilerle göz kamaştırıcı el işlemesine sahipti. Gelinliğin kuyruğunun tam olarak çıkarılabilmesi sayesinde, Vergara seramoni sonrasında çılgınlar gibi dans edebilmişti.

3. Kim Kardashian’ın gelinliği

Magazin dünyasının starı Kim Kardashian’ın gelinliği de oldukça ilgi gördü. Givenchy’nin eski stilisti Riccardo Tisci tarafından yaratılan gelinlik, dantelli yapısı, yüksek yaka kesimi ve sırt ve göbek dekoltesiyle Kardashian için biçilmiş kaftandı.

Kardashian’ın yaptığı her şey gibi gelinliği de kısa sürede trend oldu ve cesur gelin adayları tarafından talep edildi.

2. Audrey Hepburn’un gelinliği

Bir zamanların starı Audrey Hepburn, aslında iki gelinliğiyle biliniyor. Birincisi Funny Face isimli filmde girdiği kabarık diz altı etekli gelinliği. İkincisi de gerçek düğününde giydiği hakim yakasıyla ön plana çıkan gelinliği. Aslında her iki gelinlik de güzel ancak biz gerçek düğününe odaklanacağız.

Pierre Balmain izalı gelinlik, hakim yakalı yapısı, dirseğe kadar bol gelen kolları ve eldivenleriyle oldukça zarifti. Gelinliğin duvağı yerine çiçeklerden yapılmış bir taç takılmıştı. Gelinliğin üst bölümü bir gömlek gibi, boğaza kadar düğmeliydi ve işlemeleri de oldukça sade bir görünüme sahipti.

1. Bianca Jagger’ın gelinliği

Bianca Jagger, İngiliz rockstar Mick Jagger ile 1971’de evlendi. İkilinin düğünü müzik camiası için, Bianca’nın gleinliği ise moda camiası için oldukça önemliydi. Çünkü Bianca, YSL beyaz eteğini üzerine, Le Smoking ceket giymiş ve adeta gelinlerin düğünlerinde gelinlik giymek zorunda olmadıklarını haykırmıştı.

Bianca duvak yerine de derin dekolteli beyaz ceketi ile uyum içinde olan büyük bir şapka takmıştı. Şapkadan sarkan tüller de duvat yerine geçmişti. Bianca, tam olarak gelinlik sayılamayacak bu kıyafetiyle geleneğe meydan okuyanlara esin kaynağı olmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınız