Akın Akınözü hangi dizilerde oynadı? Akınözü kimdir ve nereli?

Akın Akınözü hangi dizilerde oynadı?

ATV’nin sevilen dizisi Hercai cuma günlerinin prime time kuşağında en çok izlenen dizisi. Dizinin başrolünde ise Miran Arslanbey karakterini canlandıran Akın Akınözü oynuyor. Peki başarılı oyuncu Akın Akınözü kim? Nereli? Akın Akınözü hangi dizilerde oynadı?

Akın Akınözü hangi dizilerde oynadı?

Akın Akınözü kim? Nereli?

Akın Akınözü 1990 yılında Ankara’da doğdu. Liseyi TED Ankara Koleji Matematik Fen Bölümü’nde okuyan Akınözü, yüksek öğrenimini ise ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’ndeki Berkeley Üniversitesi’nde Uygulamalı Matematik dalında yaptı.

Ardından Türkiye’ye dönüş yapan Akınözü, annesinin ısrarı üzerine oyuncu olmaya karar verdi. Aslında annesi Özlem Akınözü, oğlunun lise yıllarında da konservatuvara gitmesini istemişti ancak o dönem Akın, ABD’de matematik okumayı tercih etmişti. Ancak ünlü oyuncu, annesinin ısrarına ancak 24 yaşına geldiğinde karşılık verdi. Craft Oyunculuk Atölyesi’nde eğitim gören başarılı oyuncu basamakları bir bir çıkarak bugünkü konumuna geldi.

Akın Akınözü bugün oldukça fit görünse de hayatında 120 kiloya kadar çıktığı bir dönem yaşadı. O günden sonra yaklaşık 50 kilo veren yakışıklı oyuncu, böylece bugün sahip olduğu görüntüsüne kavuştu.

Akınözü bir dergiye verdiği röportajda kilolu olduğu dönemde, Darwin’in “Ne en güçlü olan, ne de en zeki olan tür hayatta kalır. Değişime en çok adapte olabilen hayatta kalır” sözünün kendisini etkilediğini ve bu sayede değiştiğini söyledi.

Peki Hercai dizisindeki Miran karakterine hayat veren Akın Akınözü hangi dizilerde oynadı? Başka hangi karakterlere büründü?

Akın Akınözü hangi dizilerde oynadı?

Aslında Akın Akınözü’nün ilk olarak 2014 yapımı Azrail isimli bir filmde rol aldı. Hırvatistan yapımı filmde Akınözü çok kısa bir süre görünüyor.

Akın Akınözü hangi dizilerde oynadı? Akınözü kimdir ve nereli?

Akınözü’nün bilinen ilk dizisi ise 2015 yılında Fox Tv’de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem. Akınözü, dizinin 1. sezonunda, bir yeniçeri olan İvan/Ali karakterini canlandırdı.

Akın Akınözü hangi dizilerde oynadı? Akınözü kimdir ve nereli?

Akınözü’nün ikinci dizisi 2016 yılında Showtv’de yayınlanan ve 10. bölümünde final yapmak zorunda kalan Arkadaşlar İyidir dizisiydi. Akınözü, dizide okumak için Manisa’dan İstanbul’a gelen Yunus Çağlayan karakterini canlandırıyordu.

Dizide Murat Aslan karakteriyle başrol oynayan Akınözü'nün bu dizisi ise 31. bölümde final yaptı.
Akınözü komedi dizisinde başrol oynadı

Başarılı oyuncu adını 2017 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Aslan Ailem isimli komedi dizisi ile duyurdu. Dizide Murat Aslan karakteriyle başrol oynayan Akınözü’nün bu dizisi ise 31. bölümde final yaptı.

sevilen dizisi Payitaht Abdülhamid’te Ömer karakterini canlandırdı

Akınözü, ardından bir başka TRT dizisi olan Payitaht “Abdülhamit” dizisine geçti. Dizide Ömer karakterini canlandıran Akınözü, sezon finalinde diziye veda etti.

Akınözü Hercai dizisinde Miran karakterini canlandırıyor

Akın Akınözü’nün son dizisi ise ATV izleyicilerini ekrana kitleyen Hercai oldu. Bu dizide Miran Arslanbey’e hayat veren ünlü oyuncu, şivesi ve oynadığı rolle izleyicilerden de tam not aldı. Cuma akşamları ekranlara gelen dizi reytinglerde totalde ikinci sırada yer alırken, AB grubunda ise ilk 5’e giriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı buraya yazınız